Reichstag - Berlín

Berlín:
Hlavní město Německa

ZOO Berlín

Pokud se vydáte na zájezd do Berlína, doporučujeme také zavítat do proslulé zoologické zahrady, která se nachází v samém srdci města.

Vstup do ZOO

Jedná se o nejstarší zoologickou zahradu v Německu a jednu z nejstarších zoologických zahrad na světě. Žije zde více než 1400 druhů zvířat ze všech koutů naší planety a to včetně vzácných a kriticky ohrožených druhů jako jsou například pandy, zoborožci nebo nelétaví ptáci kiwi. Chová se tu nepřeberné množství opic, šelem, ptáků, ryb, savců a mnoha dalších živočichů. Některé z ohrožných druhů se dokonce daří úspěšně rozmnožovat. K vidění je zde mnoho zajímavě a realisticky zařízených pavilonů simulujících nejrůznjší životní podmínky pro chovaná zvířata. Můžete tak zavítat do třípatrového Aquarium pavilonu, kde se nachází obrovské množství vodních živočichů, obojživelníků a plazů a to včetně obřího akvária, ve kterém najdete korálové útesy a tropické žraloky. Nebo třeba navštívit skvěle zařízený pavilonu ptáků, kde se můžete procházet po přírodních cestách a nad hlavou se Vám budou prohánět nejrůznější druhy exotických papoušků.

Nejnavštěvovanější ZOO v Evropě

Zoologická zahrada v Berlíně je nejnavštěvovanejší zoologickou zahradou v celé Evropě. Každý rok sem zavítá až 3 miliony návštěvníků a to nejen z Německa. A opravdu se není čemu divit. Žije zde více než 14 tisíc zvířat a celá ZOO je velice moderně zařízena. Jednotlivé zvířecí výběhy a pavilony působí velice realisticky a věrně vystihují skutečné životní prostředí jednotlivých druhů. Výběhy oddělují od návštěvníků vodní příkopy nebo skleněné tabule.Věrné životní prostředí pro zvířata, obrovské množství chovaných druhů a důmyslná úprava celé zahrady přináší opravdu výjimečný zážitek, pro který stojí za to tuto krásnou zoologickou zahradu navštívit.

- Vybrat zájezd do Berlína -

Užitečné údaje:

Berlín je hlavní město Německa, rozkládající se na 892 kilometrech čtverečních. Žije zde necelých 3,5 milionu obyvatel a v náboženství převládají protestanté a římští katolíci. Úředním jazykem země je němčina. Německo je jako jedna ze zakládajích zemí součástí Evropské unie a je členem eurozóny (platí se eurem).

Dále doporučujeme:

Vydejte se na poznávací cestu i do dalších světoznámých evropských měst. Mezi jedny z nejoblíbenějších patří zájezd do Benátek, kde zaručeně najdete italskou romantiku na vodní hladině Jaderského moře nebo třeba zájezd do Paříže, která každoročně láká na své proslulé památky a muzea miliony turistů z celého světa.