Reichstag - Berlín

Berlín:
Hlavní město Německa

Tropical Islands

Tropical Islands (= tropické ostrovy) je obrovský, uměle vytvořený tropický vodní svět v německém Braniborsku (cca 60 kilometrů na jihovýchod od Berlína), který stojí za to vidět. Všechno tam je něčím unikátní a místo samo má neopakovatelnou atmosféru.

Tropická cesta

Když se turisté rozhodnou vydat do Tropical Islands, většinou si myslí, že vědí, co je tam čeká. Dočetli se, že umělý tropický ráj byl vystavěn v gigantickém hangáru původně určenému k montáži vzducholodí. Znají fotografie modravého koupaliště, exotické flóry a vodních atrakcí. Skutečnost je ovšem jiná – ohromující. Zdaleka viditelná klenutá hala se vymyká jakémukoliv měřítku. Už jenom pohled na ni by byl dostatečným zážitkem. Ovšem uvnitř člověk teprve nevychází z údivu: písečné pláže, jakoby nekonečné jižní moře, tyrkysově modrá laguna obklopená skálami, s protiproudem, línou řekou či podvodními tryskami, to je skutečný tropický ráj, který zaručeně ocení také děti. Velký deštný prales je propleten cestičkami k procházkám.

Tropický ráj pro děti i pro dospělé

Akvacentrum s věžemi skluzavek a tobogánů ocení vyznavači adrenalinových zážitků. Do této části Tropical Islands si kupují vstupenku především rodiny s dětmi. Dospělí najdou oázu klidu ve wellness části: rozpálená jeskyně z himálajské soli, parní a suché sauny, kruhové bazény s rehabilitačními tryskami, lehátka k odpočinku. A všude absolutní klid, nevtíravé libé vůně a jemná esoterická hudba…

Na Tropical Island se člověk může vydat na čundr i na dovolenou – to podle nátury. Lidé, kteří příliš netrvají na pohodlí, si s sebou mohou vzít jen lehčí spacák. Je naprosto normální, že tam návštěvníci spí na plážích a stravují se z vlastních přinesených zásob. Kdo má rád pohodlí a chce si připlatit, může si pronajmout stan nebo třeba nocleh v indiánském tee-pee. Najíst se mohou v bezpočtu restaurací v různém stylu. Zejména v době, kdy je venku zima a plískanice, poskytne Tropical Islands po všech stránkách ideální relaxaci.

Video z Tropical Islands:

- Vybrat zájezd do Berlína -

Užitečné údaje:

Berlín je hlavní město Německa, rozkládající se na 892 kilometrech čtverečních. Žije zde necelých 3,5 milionu obyvatel a v náboženství převládají protestanté a římští katolíci. Úředním jazykem země je němčina. Německo je jako jedna ze zakládajích zemí součástí Evropské unie a je členem eurozóny (platí se eurem).

Dále doporučujeme:

Vydejte se na poznávací cestu i do dalších světoznámých evropských měst. Mezi jedny z nejoblíbenějších patří zájezd do Benátek, kde zaručeně najdete italskou romantiku na vodní hladině Jaderského moře nebo třeba zájezd do Paříže, která každoročně láká na své proslulé památky a muzea miliony turistů z celého světa.