Reichstag - Berlín

Berlín:
Hlavní město Německa

Počasí v Berlíně

Německo se nachází v mírném klimatu, které je rozdílné v různých částech země. Na severu převládá podnebí převážně oceánské, na jihu pak panují znatelnější rozdíly mezi létním a zimním obdobím.

Berlín se nachází ve 40 metrech nadmořské výšky na severovýchodě Německa. Průměrná lednová teplota v Berlíně se pohybuje okolo -1 °C. V červenci doshuje v průměru 20,5 °C. Za celý rok zde spadne průměrně cca 600 mm srážek.

Aby Vás při zájezdu do Berlína nepřekvapilo rozmanité počasí a Váš výlet se skvěle vydařil, připravili jsme pro Vás na tomto místě vždy aktualizovanou předpověď berlínského počasí na nejbližší dny. Kdykoliv tak zde máte možnost zkontrolovat aktuální situaci.

Aktuální předpověď počasí:

   

Na třech připravených obrázcích je zobrazena vždy aktuální předpověď počasí v Berlíně na nadcházející tři dny. Grafický obrázek značí předpověď oblačnosti a číselný údaj pak úvádí předpověď nejvyšší denní teploty pro konkrétní den.

Zdrojem předpovědi počasí je Meteopress.cz.

- Vybrat zájezd do Berlína -

Užitečné údaje:

Berlín je hlavní město Německa, rozkládající se na 892 kilometrech čtverečních. Žije zde necelých 3,5 milionu obyvatel a v náboženství převládají protestanté a římští katolíci. Úředním jazykem země je němčina. Německo je jako jedna ze zakládajích zemí součástí Evropské unie a je členem eurozóny (platí se eurem).

Dále doporučujeme:

Vydejte se na poznávací cestu i do dalších světoznámých evropských měst. Mezi jedny z nejoblíbenějších patří zájezd do Benátek, kde zaručeně najdete italskou romantiku na vodní hladině Jaderského moře nebo třeba zájezd do Paříže, která každoročně láká na své proslulé památky a muzea miliony turistů z celého světa.