Reichstag - Berlín

Berlín:
Hlavní město Německa

Památky v Berlíně

Památky města jsou asi hlavním důvodem, proč lidé do Berlína jezdí. Nemůžeme se tomu divit, protože město je opravdu krásné a zároveň nabízí mnoho zajímavých staveb a budov.

Braniborská brána

Asi nejvýznamnější stavbou je budova Říšského sněmu. Dnes slouží jako místo Spolkového shromáždění, jenž volí prezidenta Německa. Budova byla otevřena roku 1894 a byla využívána až do roku 1933, poté byla úmyslně zapálena, aby mohli Němci svalit vinu na nizozemského komunistu Lubbeho. Během války byla část budovy zničena a až v následujících desetiletích došlo k opravení této historicky známé památky.

Mezi další významné památky hlavního města Německa patří Braniborská brána, symbol města, který je mezi místními srdeční záležitostí. Braniborská brána leží v samém centru města a byla vybudována v 18.století. S bránou si lidé spojují také okřídlenou sochu bohyně míru Eirene, kterou si na počátku 19. století odvezl Napoleon do Francie. Naštěstí se během deseti let vrátila zpátky na své místo. Brána je pro Berlíňany symbolem rozdělení a zároveň sjednocení města.

Kulturní zážitek

Berlín patří mezi kulturně významná města, najdeme zde nepřeberné množství divadel, kabaretů a tři známé opery. Ve městě sídlí významná Berlínská filharmonie a koná se tady filmový festival, jehož porota uděluje jako hlavní ocenění „Zlaté medvědy“. Protože Berlín patří mezi tzv. multikulturní města, tak se zde pravidelně koná Karneval kultur, na kterém vystupují zástupci všech berlínských menšin.

Fascinující památky i kulturně významná místa jsou největším lákadlem pro návštěvu tohoto bezesporu krásného města, za kterým každoročně přijíždí ohromné množství turistů z různých koutů světa.

- Vybrat zájezd do Berlína -

Užitečné údaje:

Berlín je hlavní město Německa, rozkládající se na 892 kilometrech čtverečních. Žije zde necelých 3,5 milionu obyvatel a v náboženství převládají protestanté a římští katolíci. Úředním jazykem země je němčina. Německo je jako jedna ze zakládajích zemí součástí Evropské unie a je členem eurozóny (platí se eurem).

Dále doporučujeme:

Vydejte se na poznávací cestu i do dalších světoznámých evropských měst. Mezi jedny z nejoblíbenějších patří zájezd do Benátek, kde zaručeně najdete italskou romantiku na vodní hladině Jaderského moře nebo třeba zájezd do Paříže, která každoročně láká na své proslulé památky a muzea miliony turistů z celého světa.